„Kwadrofonia”- Akcja rozgrywa się w połowie lat 60. w Londynie. Nastoletni Jimmy (Phil Daniels) wstępuje do młodzieżowego gangu "Modsów". Grupa wymaga bezwzględnej lojalności. W pewien weekend paczka postanawia wyjechać do Brighton, gdzie królem Modsów jest niejaki Ace (Sting). Na głównej promenadzie chłopcy wszczynają walkę z gangiem Rockersów.
|
„Leon Zawodowiec”- Leon (Jean Reno) jest płatnym zabójcą. W niczym nie przypomina męskiego, twardego i nieposkromionego złoczyńcy. Wręcz przeciwnie: jest cichy, spokojny, na co dzień pije mleko. Pewnego dnia skorumpowana policja zabija swojego dostawcę narkotyków i jego rodzinę. Przeżyła tylko córka, która postanawia zemścić się na zabójcach. To niezwykle trudne zlecenie otrzymuje Leon, u którego młoda dziewczyna znajduje schronienie.
|
„Syrop z siarki i popiołu”- Tom Bates czuje się winny spowodowania inwalidztwa swojej córki Patricii . Wpadła ona na nadjeżdżającą ciężarówkę po przyłapaniu go na uprawianiu seksu z sekretarką. Gdy spotyka mężczyznę, podającego się za starego szkolnego przyjaciela Patricii, niechętnie zaprasza go do swojego domu na kolację. Pani Bates uważa swojego gościa za dość czarującego i wita zmianę w długiej i ciężkiej pracy polegającej na opiekowaniu się córką. Proponuje mu kilkudniowy pobyt u nich w domu. Pan Bates jest temu niechętny, ale mając na względzie utrzymanie pokoju z żoną i zatrzymaniu swojego sekretu godzi się na to. Martin powoli wykorzystuje zaufanie rodziny i knuje intrygę, która odmieni ich życie.
|
"Nocne graffiti" nie jest typowym filmem akcji - choć strzały padają często, a domy wylatują w powietrze. Nie jest filmem o narkotykach - choć biały proszek jest tam przyczyną wszystkiego. Nie jest filmem psychologicznym - choć przez cały czas Marek Kossot (Marek Kondrat) próbuje zrozumieć swoją siostrzenicę Monikę (Kasia Kowalska). Były komandos Marek Kossot (Marek Kondrat) ma kłopoty z bratanicą Moniką (Kasia Kowalska). Dziewczyna ćpa. Dragi dostarcza jej Koks (Robert Janowski). Monika jest w nim zakochana. Kossot chce przemówić Koksowi do rozsądku, ale zostaje dotkliwie pobity przez ludzi Nowaka (Jan Peszek), króla branży narkotykowej. Po wyjściu ze szpitala Kossot odnajduje starych kumpli z wojska i wspólnie przygotowują akcję przeciwko handlarzom narkotyków. „Nocne graffiti” nie jest filmem o korupcji w policji - choć dużą rolę grają w nim grube, pełne banknotów koperty. Nie jest wreszcie filmem muzycznym - choć dużo w nim muzyki. "Nocne graffiti"
...
Czytaj więcej »
|
Podróże pana Kleksa – film w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego, będący kontynuacją Akademii pana Kleksa.
Zdjęcia rozpoczęto w 1984 r., a film został ukończony w roku 1985. Premiera odbyła się w lutym 1986 r.
Podróże pana Kleksa zostały zrealizowane wspólnie z kinematografią radziecką. Film zrealizowany na fali popularności Akademii pana Kleksa otrzymał większy budżet, niż poprzednia część. Większość zdjęć została zrealizowana poza PRL, głównie na terenie ówczesnego ZSRR, a szczególnie w Armenii, na Krymie (m.in. Pałac Woroncowa w Ałupce, Jaskółcze Gniazdo, góra Magnup) oraz na Kaukazie. Sekwencje z udziałem okrętu Apolinary Baj powstały w Bułgarii. W filmie Podróże pana Kleksa za Wyspę Wynalazców posłużyło erywańskie lotnisko Zvartnots. Sekwencje studyjne powstały zasadniczo w halach Łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych.
Pan Kleks odwiedza w nocy chłopca, który jest pacjentem w szpitalu. Postanawia op
...
Czytaj więcej »
|
Mad Max- Nieokreślona przyszłość. Max Rockatansky prywatnie jest czułym mężem i kochającym ojcem, poza domem jednak zmienia się w pozbawionego skrupułów brutalnego gliniarza, egzekwującego prawo na australijskich szosach. Max, czując się rozdarty między domem a wyniszczającą pracą, nosi się z zamiarem porzucenia zawodu. Któregoś dnia, w czasie pościgu nieumyślnie doprowadza do śmierci lidera gangu motocyklowego, Nocnego Jeźdźca. Przypadkowa śmierć staje się pierwszym ogniwem łańcucha wypadków, które zburzą spokój miasta, a także samego bohatera.
...
Mad Max II- Po zakończeniu wojny nuklearnej Australia jest zniszczona. Ludzie mieszkają w silnie ufortyfikowanych warowniach, ponieważ po drogach szaleją gangi niebezpiecznych przestępców. Benzyna jest na wagę złota. Były policjant Max przybywa do jednej z takich osad i pomaga jej mieszkańcom walczyć z atakującymi ich gangami, których celem jest zdobycie znajdującej s
...
Czytaj więcej »
|
Jukka krótkolistna (Yucca brevifolia Engelm.), nazywana także drzewem Jozuego – gatunek roślin należących do rodziny agawowatych. Występuje głównie w Ameryce Północnej w USA (stany: Arizona, Nevada, Kalifornia, Utah). Jest największym przedstawicielem rodziny agawowatych na świecie.
Rośliny dorastające nawet do 12 metrów wysokości i 3,5 m w obwodzie. Yucca brevifolia nie jest prawdziwym "drzewem", gdyż nie posiada, specyficznych dla każdego drzewa pierścieni wzrostu. Trudne też jest właściwe określenie ich wieku, choć ich żywotność określa się na około 900 lat. Tak długi okres życia jest spowodowany bardzo powolnym wzrostem, wynoszącym od 1 do 7 cm rocznie. Jest byliną.
Łodyga- Powyginane pędy.
Liście- Niebywale ostre i kłujące.
Głównymi miejscami występowania są południowo-zachodnie tereny Stanów Zjednoczonych, w szczególności pustynia Mohave w Kalifornii (Joshua Tree National Park) i otaczający ją o
...
Czytaj więcej »
|
Dziwne Drzwi[Strange Days]- Akcja filmu rozgrywa się podczas dwóch ostatnich nocy ubiegłego tysiąclecia w Los Angeles. Rząd amerykański wynajduję nową technologię, przy pomocy której można wiernie skopiować na taśmę wrażenia zapisane w korze mózgowej ludzi. Możliwy jest odczyt zapisanych wrażeń dzięki specjalnemu urządzeniu, zaś osoba 'czytająca' ma wrażenie, jakby w nich uczestniczyła. Odbywa się to przy pomocy wszystkich pięciu zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku, węchu i smaku... Niestety nowa technologia wydostaje się na 'czarny rynek'; dilerzy handlują taśmami erotycznymi, klipami śmierci i zapisami przestępstw, a wszystko na użytek spragnionych wrażeń, uzależnionych od nowego 'narkotyku' ludzi.
Były policjant Lenny (Ralph Fiennes), a obecnie handlarz klipami nagranymi w nowej technologii, otrzymuje zapis z zarejestrowanym zabójstwem jednego z najbardziej wpływowych czarnoskórych raperów w USA. A wszystko t
...
Czytaj więcej »
|
„Pół żartem, pół serio”- Dwaj bezrobotni muzycy, Jerry (Jack Lemmon) i Joe (Tony Curtis), przypadkowo stają się świadkami gangsterskich porachunków, które przeszły do historii jako "masakra w dniu Świętego Walentego". Zdają sobie sprawę z tego, iż panowie w czarnych garniturach zajmujący się na co dzień interesami, które policja nie zawsze uznałaby za legalne, zechcą ich "usunąć". Postanawiają więc uciec na Florydę z orkiestrą jazzową. Problem polega jednak na tym, że jest to żeńska orkiestra, więc Jerry i Joe zostają zmuszeni do przebrania się za kobiety. Gwiazdą zespołu jest urocza Sugar Kane (Marilyn Monroe), dla której obaj bohaterowie natychmiast tracą głowę. Na przeszkodzie zawarcia interesującej znajomości stoi jednak fakt, że Sugar, jak i wszyscy dookoła są przekonani, iż mają do czynienia z dwoma uroczymi absolwentkami konserwatorium...
|
Freddy Kruger (własc. Frederick Charles Kruger)- psychopatyczny morderca dzieci z ulicy Wiązów, który nawet po śmierci potrafi zabijać we śnie. Jego matka, Amanda Kruger, zakonnica w szpitalu psychiatrycznym w Springwood, została zgwałcona przez grupę najniebezpieczniejszych pacjentów, jednak zdecydowała się urodzić dziecko. Utraciła życie przy porodzie, i dlatego Freddy Kruger trafia najpierw do sierocińca, a stamtąd pod opiekę okrutnego alfonsa. Przez cały okres dzieciństwa był bity i poniżany. Po pewnym czasie odkrywa, że ból zaczyna mu sprawiać przyjemność, więc sam wielokrotnie się kaleczy za pomocą brzytwy ojczyma.
Pełen nienawiści i chęci zemsty wynajmuje podpalacza- w pożarze domu ginie jego opiekun. Po kilkunastu latach Freddy Kruger żeni się, ma córkę i osiedla się w Springwood przy ulicy Wiązów. Konstruuje swoje narzędzie zbrodni- rękawicę z czterema ostrzami- i w okrutny sposób zabija dzieci z okolicznych domów, a także domyślaj
...
Czytaj więcej »
| « 1 2 3 4 5 6 ... 11 12 » |